Biura do wynajęcia w Gdańsku Wrzeszczu

W Gdańsku dynamicznie rozrastają się powierzchnie biurowe. Wiele biurowców znajduje się lub znajdzie się w najbliższej przyszłości w położonej na północ od Śródmieścia 750-letniej dzielnicy Wrzeszcz.

Bliskość centrum i infrastruktura

Zaletą Wrzeszcza jest niewątpliwie bliskość do centrum miasta oraz rozbudowana infrastruktura handlowa. Wynajmując biuro w tej okolicy, nie skażemy pracowników lub partnerów biznesowych naszej firmy na męki dojazdów czy choćby wybór spośród ubogiej oferty gastronomicznej. Mieszczą się tu bowiem centra handlowe – Galeria Bałtycka (200 sklepów i punktów usługowych oraz 15 restauracji i kawiarni) i Manhattan (wielofunkcyjna przestrzeń handlowo-usługowo-biurowa z całkowitą powierzchnią biurową wynoszącą 4,5 tys. mkw.). W dzielnicy widoczna jest, charakterystyczna dla całego Centralnego Pasma Usługowego, koncentracja budynków biurowych, co również stanowi korzystny czynnik dla funkcjonowania firm.

Opera Office

Budynek biurowy klasy A, mieszczący się blisko głównej arterii miasta, alei Zwycięstwa, swą nazwę zawdzięcza sąsiadującej z nim Operze Bałtyckiej. Został wkomponowany w układ istniejących zadrzewień i starodrzewia. Całkowita powierzchnia sięga ponad 8 tys. mkw., użytkowa ponad 7 tys. mkw., z czego największą część zajmują biura – ok. 7,5 tys. mkw. Wśród najemców znajdziemy np. KPMG, jedną z największych firm na świecie świadczących tzw. usługi profesjonalne; swoją siedzibę mają tu także polski oddział towarzystwa klasyfikacyjnego Lloyd´s Register czy Metsä Group, fiński koncern działający w branży drzewnej.

Centrum Biurowe Neptun

Najwyższy obecnie budynek w Gdańsku (84,7 m) i zarazem tzw. zielony budynek – otrzymał certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Method), co oznacza, że odpowiada standardom najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków. Przeszklona fasada na całej wysokości pomieszczeń biurowych zapewnia, że pracownicy będą korzystali ze światła naturalnego. Oferuje około 15 960 mkw. powierzchni nowoczesnych biur do wynajęcia. 3,5 tys. mkw. powierzchni zajmuje spółdzielnia mleczarska Arla Foods zatrudniająca ponad 18 tys. pracowników na całym świecie. W Gdańsku ma miejsce obsługa koncernu pod względem finansów i rachunkowości. Pozyskanie takiego najemcy było największą transakcją przeprowadzoną na rynku biurowym w Trójmieście w 2014 r.

Office Island

Czterokondygnacyjny biurowiec oferuje 5,6 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Wśród najemców znajdują się m.in.: Alior Bank, Konica Minolta, Wolters Kluwer.

Garnizon.biz

W ramach inwestycji powstanie pięć biurowców klasy A: Omega, Gamma, Nano, Gato i Yoko; docelowa łączna powierzchnia biurowa – 150 tys. mkw. Dużą zaletą Garnizonu.biz jest lokalizacja. Mieści się w pobliżu skrzyżowania alei Grunwaldzkiej z ulicą Słowackiego, skąd łatwo się dostać na autostradę A1, obwodnicę, lotnisko, przystań promową i do licznych trójmiejskich instytucji. To adres, pod który muszą się udać wymagający przedsiębiorcy – będzie oferować biura o powierzchni nawet 10 tys. mkw.! Na wynajemców biur w tym gdańskim kompleksie będzie czekało aż 3800 podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych.