Biura do wynajęcia w Gdańsku Śródmieście

 

Jeśli jesteśmy zainteresowani wynajmem biura w Gdańsku, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaką okolicę miasta skierować nasze kroki. Zapraszamy więc na wycieczkę po gdańskim szlaku biurowców.

Centralny szlak

Znaczna część gdańskich biurowców rozmieszczona jest niemal na jednej osi – „szlak” zaczyna się od Śródmieścia i prowadzi alejami Zwycięstwa i Grunwaldzką, przekraczając granice kolejnych dzielnic: Wrzeszcza i Oliwy.Ta struktura jest nazywana Centralnym Pasmem Usługowym, a opisana trasa, przy której wybudowano większość biurowców, ma swoją kontynuację w innych miastach należących do aglomeracji trójmiejskiej – Sopocie i Gdyni.W pobliżu skupisk biur znajdują się gdańskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Warto przy tym mieć na uwadze, że w całym mieście na 14 w sumie uczelniach kształci się ok. 80 tys. studentów. Tak rozbudowana baza uniwersytecka świadczy o dużym potencjale rozwojowym miasta.

W centrum wydarzeń

Wynajem biura w samym centrum Gdańska, obok Starego Miasta, niewątpliwie przyniesie naszej firmie prestiż, a pracownikom biur komfort i wygodę. Nie trzeba się martwić o to, czy znajdziemy w pobliżu sklep bądź punkt usługowy, ani o to, że będziemy mieć trudności z dojazdem do miejsca pracy. Przyjrzyjmy się więc, na co może lub będzie mógł wkrótce liczyć w Śródmieściu potencjalny najemca.

Amber Tower

Inwestycja została niedawno zakończona, deweloper pozyskuje nabywców. W budynku na zainteresowanych czeka powierzchnia biurowa i z przeznaczeniem na handel i usługi. Zaletą budynku jest niewątpliwie lokalizacja: sąsiedztwo ze Starym Miastem i jedną z wizytówek Gdańska – ulicą Długą. Inwestor na swojej stronie internetowej zachwala, że jest to najprężniej rozwijająca się część Śródmieścia, która „po latach zapomnienia w końcu nabiera należnego splendoru”.

Chmielna Office Point

Inwestycja nie została jeszcze zrealizowana, ale zapowiada się obiecująco. Będzie to ośmiokondygnacyjny budynek biurowy o klasie biurowej A i powierzchni typu open space (ok. 9,5 tys. mkw.). W planie jest hala garażowa o trzech kondygnacjach przeznaczona na postój do 156 aut, dostępnych także dla klientów i gości. Wygląd budynku będzie nawiązywać do stylu śródmiejskich kamienic.

Targ Sienny i Rakowy – Forum Gdańsk

Zabudowa Targu Siennego i Rakowego nazywana jest przez „Gazetę Wyborczą” największą inwestycją w historii miasta. Prace ruszyły w połowie tego roku, a otwarcie kompleksu handlowo-usługowego, które uzyskało nazwę Forum Gdańsk, ma nastąpić pod koniec 2017 r. Znajdzie się tu ok. 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście Multikino (9 sal), klub fitness Pure Jatomi, restauracje i kawiarnie, a także wielopoziomowy parking. Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w ponad 50 proc., a wśród najemców znaleźli sięm.in. Vistula, W.Kruk, Wólczanka, siedem marek hiszpańskiej grupy Inditex, czyli Zara, Zara Home, Massimo Dutti, Oysho, Bershka, Pull & Bear i Stradivarius, czy gdańscy przedsiębiorcy, jak piekarnia Szydłowski, cukiernia Delicje oraz BIOWAY.